Masaż erotyczny

To, że masaż erotyczny jest fantastycznym zaczątkiem łóżkowych igraszek nie trzeba specjalnie nikogo przekonywać. Warto jednak nauczyć się odpowiednich technik, aby potem móc zaimponować partnerowi. Na wstępie warto zaznaczyć, iż nie potrzeba w tym celu zapisywać się na kurs, a samą technikę masażu da się opanować w krótkim czasie. Chcąc w możliwie jak najlepszym stopniu praktykować erotyczny masaż należy pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach.

 

Zaliczyć należy do nich w głównej mierze umiejętność wykreowania odpowiedniej atmosfery. Da się to uzyskać chociażby za sprawą: subtelnej muzyki, oświetlenia o delikatnej barwie, a także zaopatrzenia się w kilka gadżetów jak np. kawałek materiału, piórka, kostki lodu itp. Jeśli ktoś nie jest do końca przekonany odnośnie umiejętności własnych dłoni może wspomóc się masażerem lub też wibratorem. Wspomniane akcesoria doskonale sprawdzą się do uatrakcyjnienia masażu pośladków, sutków bądź też okolic pochwy. Za sprawą wykorzystania eterycznych olejków w połączeniu z oliwką uzyskamy niezwykle podniecający efekt.

 

Warto sam masaż połączyć z jakąś formą zabawy, ponieważ znacząco podniesie to stopień podniecenia. Warto pamiętać, iż masaż o erotycznym charakterze wcale nie musi w finale przejść do stosunku seksualnego, bo może on być przyjemnością samą w sobie. Chcąc osiągnąć taki stan warto pamiętać o odpowiedniej technice, bo bez niej nawet wspomagając się najwymyślniejszymi gadżetami nic nie osiągniemy.

 

Jak zrobić masaż erotyczny

Chcąc zyskać uznanie jako wytrawny masażysta erotyczny warto pamiętać o kilku zasadach. Jedną z nich jest na pewno ta głosząca, iż nie należy rozpoczynać masażu od intymnych części ciała partnera i zamiast tego trzeba skupić się na innych partiach. Zaleca się masaż erotyczny zacząć od koniuszków stóp, idąc następnie w górę, lecz umyślnie pomijając łono, gdyż do niego wrócimy na samym końcu.

 

Podczas praktykowania masażu należy korzystać ze zmiennych technik, bo wywołuje to zróżnicowane bodźce. Najskuteczniejszą metodą będzie niewątpliwie zamienne dotykanie oraz głaskanie i dotykanie, a następnie powinno się przejść do bardziej zdecydowanych ruchów. Miejsca bardziej pulchne warto zawsze masować intensywniej w tym np. pośladki. Warto na czas masażu partnerowi zawiązać oczy, ponieważ intensyfikuje to bodźce dotykowe. Warto pamiętać też o tym, aby przyłożyć się do pieszczot wrażliwych i nieoczywistych miejsc jak np. punkt usytuowany około 10 cm pod pępkiem. Wspomniane miejsce warto zwłaszcza poklepywać, uciskać oraz podszczypywać.

 

Bez względu jaki obszar poddajemy masażowi zawsze powinniśmy wystrzegać się ruchów o charakterze jednostajnym oraz,,ciepłego” i długiego głaskania. Tego typu ruch zamiast pobudzać tylko rozleniwia.