Miliony mężczyzn na całym świecie regularnie odwiedza specjalistów, mogących pomóc odzyskać dawną sprawność seksualną. Kiedyś męska część społeczeństwa w ogóle nie chciała poruszać tego tematu, w samotności zmierzając się z poważnymi problemami z erekcją. Postęp technologiczny i kulturowy sprawił, że w świadomości nastąpił przełom i coraz śmielej rozmawiamy o tym, co jest dla nas trudne. Pomocna jest w tym wiedza, że większość zaburzeń może zostać wyleczona. Obecnie istnieje wiele skutecznych sposobów, pomagających w rozwiązaniu problemów dysfunkcji erekcji.

 
zaburzenia-erekcji-impotencja

Impotencja

Jest to stan, w którym mężczyzna nie będzie zdolny do osiągnięcia erekcji lub utrzymania erekcji w celu wykonania czynności seksualnej – np. stosunku. Erekcja jest osiągana, kiedy mózg wysyła sygnał do mięśni prącia, dając tym samym sygnał do intensywniejszego pompowania krwi do ciał jamistych. Cały proces zaczyna się od stymulacji seksualnej, mogącej przybrać postać wielu bodźców – dotykowych, zapachowych lub emocjonalnych.

 

zaburzenia-erekcji-problem-z-erekcjaProblem z erekcją

Już co szósty Polak ma problemy z erekcją. Najczęściej występującą przyczyną dysfunkcji jest uszkodzenie nerwów, tętnic, mięśni gładkich i tkanki włóknistej. Następuje to w wyniku chorób takich jak cukrzyca, choroby nerek, alkoholizm, choroby neurologiczne i sercowo-naczyniowe. Około 70 % mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji posiada jakąś kombinację wymienionych chorób. Również niedobór testosteronu to problem związany z gospodarką hormonalną, który może powodować zaburzenia erekcji. Dokładne określenie przyczyny zaburzeń ułatwia znalezienie sposobów zapobiegawczych.

 

zaburzenia-erekcji-leczenie-impotencjiLeczenie impotencji

W przypadku leczenia problemów z erekcją, lekarze najczęściej wybierają stosowanie nieinwazyjnych metod – przynajmniej na pierwszych etapach kuracji. Zaburzenia erekcji często mają swoje przyczyny w problemach emocjonalnych, do rozwiązania których pomocne są konsultacje z psychologiem lub seksuologiem. Jednak pierwszym lekarskim zaleceniem zawsze będzie wdrożenie pewnych zmian w stylu życia. Zdrowy styl życia, aktywność fizyczna, ustabilizowanie prawidłowej wagi ciała i porzucenie niebezpiecznych nałogów, takich jak palenie i picie są zalecane dla wszystkich osób z takimi problemami.

 
zaburzenia-erekcji-wzmocnienie-erekcji

Wzmocnienie erekcji

Naturalne sposoby walki z zaburzeniami erekcji są najbezpieczniejszą metodą rozwiązywania takich dolegliwości. Tabletki na potencję, indywidualna dieta, a także liczne ćwiczenia fizyczne, ukierunkowane są na rozwiązanie problemu. Zaczynając od takich metod, można spodziewać się pozytywnych efektów, które jednak nie nastąpią z dnia na dzień. Cierpliwość, systematyczność oraz determinacja – tym powinna wyróżniać się osoba, podejmująca próbę rozwiązania zaburzeń. Całkowicie zmienione podejście do swojego życia i większa dbałość o to, jak się odżywiać, jak się spożywa i w jaki sposób spędza się wolny czas przynosi najlepsze rezultaty. Dużo zależeć może od naszego partnera i tego czy wspiera nas w walce z problemem.

 

A co, jeśli to nie zadziała?

Zawsze istnieje ewentualność, że nieinwazyjne metody leczenia nie okażą się tak skuteczne, jak tego oczekiwaliśmy. Nie należy się wtedy załamywać. Współczesna medycyna jest tak rozwinięta, że na prawie każdą dolegliwość ma kilka sprawdzonych recept. Leczenie farmakologiczne lub specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, jeśli żadna z wcześniejszych metod nie okaże się skuteczna. Z pewnością nie należy się poddawać w walce o komfortowe i pełne radości życie. Będąc nastawionym na osiągnięcie sukcesu, można zrealizować swoje marzenia z mniejszą lub większą pomocą specjalistów. Konieczne jednak jest udanie się po specjalistyczną poradę. Jest to pierwszy krok, pozwalający na rozpoznanie problemu i wskazanie najlepszych dróg wyjścia z niego.