Impotencja

Naturalną koleją rzeczy jest to, iż wraz z mijającymi latami dochodzi do osłabienia bądź też czasowego zaniku erekcji podczas stosunku. Zazwyczaj nasilone dysfunkcje erekcji dotykają mężczyzn będących po 50. roku życia. Należy jednak mieć świadomość, że z podobną przypadłością borykają się coraz młodsi panowie. Impotencja, innymi słowy zaburzenia erekcji, dopadają w ostatnim czasie także mężczyzn w granicach 20. roku życia. Warto więc poznać przyczyny zaburzeń wzwodu, aby potem skutecznie je wyeliminować i móc ponownie cieszyć się z udanego seksu.

 

Przyczyny impotencji

Do najczęściej występujących przyczyn sprawiających, że penis odmawia posłuszeństwa zaliczyć należy niepokój bądź stres. Znane są sytuacje, w których mężczyzna odczuwa paniczny wręcz lęk przed tym, iż może zapłodnić partnerkę. Kolejną jakże nagminną przyczyną odpowiedzialną za zaburzenia erekcji są wszelkie zgrzyty i konflikty w związku. Nierzadko też zaburzenia erekcji w kontekście młodego wieku mężczyzny są oznaką, że wraz z partnerką nie są jeszcze przygotowani do współżycia seksualnego. Rzadko zdarza się, że mężczyznę nie pociąga erotycznie jego partnerka. W przypadku sporadycznych sytuacji tego typu nie ma powodu do niepokoju. Pamiętaj jednak, że stres i paniczny lęk przed zaburzeniami erekcji z pewnością zintensyfikują ową przypadłość.

 

Psychologiczne podłoże impotencji

Istotnym obliczem jest strona psychologiczna, ponieważ powszechnie utarło się postrzeganie tego zjawiska jako dość wstydliwą przypadłość. Skutkiem tego bardzo duży odsetek mężczyzn nawet nie decyduje się na szukanie pomocy bądź porady u specjalisty. Oczywistym faktem jest, że impotencja ma w wielu przypadkach podłoże w psychice mężczyzny. Jeżeli nawet problemy z erekcją mają ścisły związek z chorobami np. cukrzycą, to emocje związane z chorobą warto poddać terapii, co powinno skutecznie wyeliminować zaburzenia erekcji.

 

Objawy impotencji

Chcąc pozbyć się raz na zawsze problemów z erekcją warto znać wszystkie objawy tej przypadłości. Należy wiedzieć, że mogą one być różne u wielu osób i do tego występować w odmiennym stopniu nasilenia. Można tutaj wyszczególnić łagodny, umiarkowany oraz ciężki stopień nasilenia. W przypadku tego ostatniego czerpanie jakiejkolwiek satysfakcji seksualnej jest praktycznie niemożliwe, ponieważ nie ma wręcz mowy o odbyciu samego stosunku. Jeśli chodzi o dwa łagodniejsze stopnie, to mężczyzna od czasu do czasu może współżyć z partnerką, a nawet osiągnąć orgazm, lecz jego przymioty seksualne są na znacznie niższym poziomie. W najbardziej drastycznych przypadkach mężczyzna nie jest w stanie osiągnąć wzwodu, pomimo pieszczot ze strony partnerki. Może się też zdarzyć, że wzwód jest słaby i krótko trwa. Wówczas nie występuje nawet wytrysk i tym samym nie daje to mężczyźnie żadnej satysfakcji seksualnej.

 

Zaburzenia erekcji są poważnym problemem kiedy:

  • znacząco wydłużył się czas osiągnięcia erekcji,
  • sama erekcja jest mniej twarda,
  • spada ilość nasienia,
  • obserwujemy znacznie mniejszy wytrysk,
  • pojawia się wydłużający się okres niewrażliwości na bodźce,
  • po osiągnięciu orgazmu drastycznie zanika erekcja.