Problemy z erekcją

 

Impotencja, a inaczej problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem wzwodu mogą być wywołane wieloma czynnikami. Nie zawsze odpowiada za nie stres lub kolejne lata życia. Oto kilka sposobów na to, jak leczyć impotencję.

 
 

sposoby-na-zaburzenia-erekcji-prawidlowa-wagaDbaj o prawidłową wagę

Nadwaga zawsze wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi takimi jak cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie krwi. Wszystko to może wywoływać problemy z erekcją. Aby odpowiednio wcześnie móc reagować, należy przeprowadzać okresowe badania lekarskie, a także nie zapominać o codziennej dawce ruchu.

 
 

sposoby-na-zaburzenia-erekcji-cwiczeniaCodzienne ćwiczenia

Aby zwalczyć zaburzenia erekcji pamiętaj, aby raz dziennie wykonać kilka, nawet najprostszych ćwiczeń. Jeśli nie masz czasu, aby pójść na siłownię – wykonaj ćwiczenia w domu. Wystarczy włączyć w telewizorze program z ćwiczeniami i to wystarczy, abyś poczuł się lepiej.

 
 

sposoby-na-zaburzenia-erekcji-nie-pij-alkoholuUmiarkowanie w piciu alkoholu

Przewlekłe nadużywanie alkoholu może prowadzić do uszkodzenia wątroby i układu nerwowego. To właśnie układ nerwowy decyduje o męskiej sprawności seksualnej. To właśnie dlatego niemal wszystkie osoby z problemem alkoholowym mają bardzo poważne problemy ze swoim życiem seksualnym. Ogranicz picie alkoholu do niezbędnego minimum, aby polepszyć sprawność seksualną.

 
 

sposoby-na-zaburzenia-erekcji-poziom-testosteronuPo 40-tce sprawdzaj poziom testosteronu

Po osiągnięciu 40. roku życia, poziom testosteronu u mężczyzny spada w tempie około 1,3% na rok. Objawy takie jak niski popęd seksualny, brak wytrwałości lub kłopoty z podejmowaniem decyzji są prawdopodobnie wywołane niewystarczającym poziomem testosteronu. Wskazane wówczas jest, aby udać się do lekarza i sprawdzić poziom testosteronu w organizmie. Jeżeli będzie za niski, lekarz może zalecić kurację hormonalną.

 
 

sposoby-na-zaburzenia-erekcji-rzuc-palenieUnikaj sterydów anabolicznych i palenia

Sterydy anaboliczne są często stosowane przez sportowców i kulturystów, aby wzmacniać wytrzymałość i rzeźbić sylwetkę. Niestety, ich nadmierne stosowanie może powodować kurczenie się jąder i osłabia zdolność do wytwarzania testosteronu. Palenie z kolei może ograniczać przepływ krwi do narządów płciowych, co na dłuższą metę będzie powodować problemy z erekcją. Podobnie więc jak alkohol – ogranicz palenie do minimum, a jeszcze lepiej rzuć palenie raz na zawsze.

 
 

sposoby-na-zaburzenia-erekcji-nie-bdsmUnikaj ryzykownych zachowań seksualnych

Może to zabrzmi śmiesznie, ale warto o tym pamiętać. Koniecznie należy unikać gwałtownych i niebezpiecznych zachowań seksualnych, które mogą spowodować obrażenia narządów płciowych. Dotyczy to przede wszystkim zabaw BDSM, w których stosowane jest deptanie i naciąganie narządów płciowych. Okaleczenie ich może mieć ogromny wpływ na zaburzenia erekcji.