Większość mężczyzn uważa się za ekspertów w dziedzinie swojej męskości. Niestety, przeciętny mężczyzna używa penisa kilka razy dziennie i tylko po to, aby oddać mocz. Jeśli należysz do grona szczęśliwców, to penis może Ci dostarczyć niebywałej przyjemności. Ale nawet najbardziej światli ludzie mogą być zaskoczeni pewnymi faktami, które dotyczą męskiego członka.

 

penis-wewnatrz-cialaOkoło połowa penisa znajduje się wewnątrz ciała

Zewnętrzna część penis stanowi tylko połowę jego średniej długości. Reszta jest schowana wewnątrz ciała. To właśnie w ukrytej części przyrodzenia znajdują się wszystkie strategiczne miejsca, odpowiedzialne za jego funkcjonowanie.

 
 
 
 

penis-zlamanyPenisa można złamać

Kiedy dochodzi do erekcji, żyły i tkanki jamiste w członku wypełniają się krwią. Komory te są otoczone włóknistą tkanką łączną, która nadaje penisowi jego kształt. Kiedy wykonamy członkiem nagły ruch w niewłaściwym kierunku, sztywne tkanki zostaną naprężone i mogą pęknąć. Wtedy też może dojść do jego złamania.

 

penis-masturbacjaMasturbacja jest zdrowa dla penisa

Uczono nas że onanizując się, można stracić swojego członka. Prawda jest zgoła odmienna. Masturbacja korzystnie wpływa na budowę i funkcjonowanie penisa. Masturbacja to absolutnie niezbędne ćwiczenie, które powinno być wykonywane aby tkanka pozostała giętką, a penis elastyczny. W przeciwnym razie, penis może utracić znaczną część swojej długości i grubości.

 

penis-erekcje-senWiększość erekcji ma miejsce w czasie snu

W nocy, kiedy ciało jest rozluźnione, a umysł swobodny, erekcje zachodzą znacznie częściej i szybciej, niż w ciągu dnia, kiedy jesteśmy świadomi swoich zachowań. W ciągu jednej nocy penis może osiągnąć aż 9 wzwodów!

 
 

penis-wrazliwoscUtrata wrażliwości penisa nie jest nieunikniona

Po osiągnięciu 60. roku życia, penis mężczyzny może być znacznie mniej wrażliwy na wszelkie bodźce seksualne. Dobra wiadomość jest taka, że utrata wrażliwości jest konsekwencją następujących czynników:

– chodzeniu w zbyt obcisłej bieliźnie,
– ostrego seksu,
– ostrej masturbacji,
– częstym uderzeniom w krocze,
– niewłaściwej diecie.