Jak powszechnie wiemy za sprawą różnych afrodyzjaków można podnieść poziom sprawności seksualnej oraz wzniecić pożądanie. Dotyczy to w równym stopniu i kobiet i mężczyzn. Dodatkowo wszelkie naturalne afrodyzjaki są w stanie skutecznie włączyć się do naszych zmagań ze stresem oraz wpłynąć na poprawę naszego nastroju. Oczywiście wśród wielu różnych afrodyzjaków nie każdy jest tak samo skuteczny, ale czytając ten artykuł do końca dowiecie się, jakie afrodyzjaki warto zastosować.

Na wstępie warto podkreślić, że afrodyzjaki da się sklasyfikować w dwóch odrębnych kategoriach. W tej pierwszej mamy te, które podnoszą sprawność seksualną u obu płci, za sprawą polepszenia ukrwienia narządów płciowych. Druga kategoria afrodyzjaków to feromony. Są one stosowane w głównej mierze do wywoływania u partnera uczucia pożądania, zainteresowania, sympatii bądź też nawet miłości. Tym samym są to przede wszystkim wszelkiego typu eliksiry i perfumy.

 

Afrodyzjaki dla kobiet

 

Wśród stymulantów dla pań godne polecenia są szczególnie afrodyzjaki w kuchni np. przyprawy. Wśród nich np. anyż, bo w swoim składzie ma on substancje zawierające estrogen. Jest to substancja dająca zbliżony efekt jak testosteron u panów. Jeszcze inną, lecz kosztowną przyprawą jest szafran. Mając ograniczone finanse można sięgnąć po działającą podobnie pietruszkę. Oba te afrodyzjaki dla kobiet zwierają olejki eteryczne i mają działanie drażniące na mięśnie macicy, co ułatwia pobudzenie seksualne. Bazylia jest wyśmienitym afrodyzjakiem tylko dla pań, bo na mężczyzn działa wyłącznie moczopędnie. Jeśli mówimy o afrodyzjakach dla kobiet nie wolno przeoczyć też truskawki z szampanem. W truskawkach mamy ogromne ilości żelaza i cynku, które wpływają korzystnie na krew oraz przygotowują ciało do miłosnych igraszek. Łącząc ten owoc z alkoholem odblokujemy seksualnie niemal każdą kobietę. Na koniec tej wyliczanki pamiętajmy o czekoladzie, która wyśmienicie smakuje oraz poprawia humor.

 

Afrodyzjaki dla mężczyzn

 

Jeśli chodzi o afrodyzjaki dla mężczyzn, to warto sięgnąć tutaj po wszelkiego rodzaju mieszanki ziół bądź też po pojedyncze zioła. Wielu różnych ekspertów uważa, że doskonałym afrodyzjakiem dla facetów będzie maca z powodu niemałego wpływu na męskie libido. Jakby tego było mało przyczynia się też ona do zwiększenia objętości spermy. Kolejnym ze sprzymierzeńców igraszek łóżkowych jest z pewnością żeń-szeń, gdyż wzmacnia erekcję oraz ogólne zadowolenie z seksu. Obie te rośliny stosuje się jako afrodyzjaki od bardzo wielu lat. Są one skrupulatnie przebadane i tym samym bez problemu można je stosować nawet przez długi czas. Jeszcze innym sprzymierzeńcem każdego gorącego kochanka jest johimbina. Ten ziołowy preparat bardzo efektywnie podnosi libido u panów. Dalej na liście znajdziemy buzdyganka naziemnego, który to odpowiada za produkcję ejakulatu oraz leczy impotencję. W jego przypadku jednak nie ma dokładnych badań i tym samym trudno stwierdzić dokładną skuteczność na każdym z pacjentów. Podobnie ma się rzecz z wieloma innymi preparatami i ziołami podnoszących libido u mężczyzn. Mimo to w wielu kulturach stosuje się je od wieków i to z powodzeniem.