Obecnie na każdym kroku odczuwamy wzmożony pęd za karierą bądź też za lepszym życiem. Tym samym nie mamy czasu zwolnić, nierzadko odbija się to na naszych relacjach z partnerem. To w prostej linii przekłada się na monotonię bądź też nawet zaniechanie życia erotycznego. Dlatego też warto wpuścić tutaj nieco spontaniczności. Doskonałym antidotum jest niewątpliwie erotyczny masaż. Tego rodzaju forma kontaktu pomiędzy dwojgiem ludzi to wyśmienita forma zacieśniania i pogłębiania wzajemnych relacji. Dodatkowo próżno szukać znacznie bardziej relaksacyjnej gry wstępnej od masażu.

 

Masaż erogenny

 

Tradycyjnie pojmowany masaż ma za zadanie przede wszystkim odprężać oraz relaksować. Z kolei bohater tego artykułu, czyli masaż erotyczny w znacznym stopniu wychodzi poza owe granice. Za sprawą zastosowania odpowiednich technik masażu da się uzyskać ekscytujące przeżycia duchowe oraz fizyczne. Z pomocą tej formy masażu jesteśmy w stanie bez większych trudności nawiązać bliższą interakcję seksualną bądź też ułatwić sobie eksplorację coraz to nowszych doznań dzięki zmysłowi wzroku, porozumieniu niewerbalnemu oraz i spontanicznemu dotykowi. W ten sposób obie zainteresowane strony szybko nabierają ochoty na dalsze łóżkowe igraszki.

 

Masaż erotyczny

 

Ta odmiana masażu zalecana jest przede wszystkim dla osób mających nadmiar obowiązków oraz odczuwających duże pokłady stresu. Z pomocą masażu erotycznego zyskują oni bowiem szansę na podniesienie słabnącej jakości swojego życia erotycznego. Dodatkowo warto wiedzieć, że praktykując masaż erotyczny pozytywnie wpływamy na jakość współżycia seksualnego oraz na nasze zdrowie. Objawia się to chociażby:

 

  • wydzielaniem się u kobiet większej ilości hormonów w wyniku nacierania oraz ugniatania jej ciała,
  • korzystnym wpływem na kłopoty z impotencją bądź też na brak erekcji u mężczyzn,
  • wyśmienicie złagodzi on skutki stresu i napięcia mięśniowego,
  • rozluźnieniem i wzrostem ilości tlenu w mięśniach oraz polepszeniem krążenia krwi.

 

Warto możliwie jak najczęściej praktykować masaż erotyczny, ponieważ odgrywa on niebagatelną rolę wpływając na jakość seksualnych kontaktów pomiędzy dwojgiem ludzi. Dodatkowo często przechodzi on płynnie do bardziej śmiałych igraszek. Z drugiej jednak strony bywa, iż z przyczyn natury obiektywnej, z powodu złego stanu zdrowia, barier psychologicznych itp. bywa on ich udanym substytutem. Zamiast penetracji właśnie masaż o charakterze erotycznym staje się być odpowiednią alternatywą i formą spędzenia wspólnie romantycznego wieczoru.