Spory odsetek mężczyzn uskarża się na kłopoty z potencją. Tym samym chcąc je skutecznie wyeliminować wielu z nich udaje się do aptek lub na zakupy w internecie po tabletki na potencję. Zazwyczaj owe suplementy są bez recepty i charakteryzują się stosunkowo zbliżonym składem. Warto więc mu się znacznie bliżej przyjrzeć, aby móc obiektywnie ocenić jego skuteczność.

 

Wyciągi z roślin

 

tabletki-na-powiekszenie-penisa-buzdyganek-ziemnyChyba najczęstszym składnikiem we wszelkiego typu tabletkach na potencję jest owoc buzdyganka ziemnego (Tribulus terrestris). Owoc ten już od czasów starożytności jest uznawany za niezwykle silny afrodyzjak. Na dodatek jest on bardzo pomocny przy regeneracji organizmu oraz do wzmocnienia sił witalnych i popędu seksualnego.

Kolejną rośliną często goszczącą w składzie tabletek na potencję korzeń żeń-szenia (Panax ginseng). Substancje zawarte w tej roślinie odpowiadają za wzbudzenie oraz wzmocnienie erekcji. Warto też wspomnieć, iż substancje zawarte w żeń-szeniu pozytywnie oddziałują na pracę organów wewnętrznych, w tym też na gruczoły odpowiedzialne za wytwarzanie hormonów. Korzeń ten ma też swój udział w usprawnieniu produkcji ejakulatu.

 

Naturalne hormony

 

jaki-jest-sklad-tabletek-na-potencje-dheaW tej grupie składników leków na potencję wyróżnić należy DHEA (dehydroepiandrosteron). Jest to nic innego jak naturalny hormon steroidowy, który jest wytwarzany w gonadach oraz nadnerczach. Można rzec, że jest on prekursorem testosteronu. Niestety z wiekiem w ciele mężczyzny obniża się poziom tego hormonu i tym samym po osiągnięciu 40. roku życia warto zacząć suplementację tym związkiem. W ten sposób uniknie się andropauzy, czyli męskiego klimakterium. Trzeba bowiem wiedzieć, że DHEA w ciele mężczyzny ulega transformacji w testosteron i tym samym pozytywnie wpływa to na męską seksualność.

 

Aminokwasy i mikroelementy

 

tabletki-na-powiekszenie-penisa-l-argininaL-arginina jest bardzo łatwo przyswajalnym aminokwasem, który odpowiada za przesyłanie impulsów nerwowych oraz jest prekursorem tlenku azotu. Aminokwas ten odpowiedzialny jest za całe multum funkcjonalności, które mają za zadanie usprawniać pracę układu krążenia oraz poszerzać wachlarz seksualnych możliwości. Na dodatek związek ten ma niemały udział w rozkurczu naczyń krwionośnych, normowaniu przepływu krwi i zintensyfikowaniu jej napływu do członka. Wszystko to zebrane razem sprawia, że erekcja staje się silniejsza oraz trwalsza.

Warto w tej wyliczance wspomnieć, iż selen odpowiedzialny jest za hamowanie procesów starzenia oraz ma on swój udział we wzrastaniu plemników.

jaki-jest-sklad-tabletek-na-potencje-cynk

Z mikroelementów niezmiernie ważny jest cynk, ponieważ jest on składnikiem wielu istotnych hormonów oraz enzymów odpowiedzialnych za utrzymanie optymalnego poziomu testosteronu i płodności. Cynk jest kluczowym składnikiem na drodze do zachowania sprawności seksualnej. Jego niedobory w codziennej diecie bardzo szybko odbijają się na pożyciu seksualnym.

Jeszcze jednym jakże ważnym składnikiem wszystkich tabletek na wzmocnienie potencji jest witamina E. Jej zadaniem jest eliminacja wolnych rodników, wzrost płodności mężczyzn oraz zwiększenie witalności.