Powszechnym rytuałem wśród panów są wzajemne przechwałki o to, kto jest hojniej obdarzony przez naturę, bądź też który z nich umie doprowadzić swoją ukochaną do wielokrotnych orgazmów oraz który z nich może dłużej uprawiać seks. Do tej ostatniej przechwałki szczególnie trzeba podejść z ostrożnością, gdyż wielu mężczyzn ma z tym nie lada kłopot. Oczywiście niewielu panów chce się do tego przyznać z uwagi na przewrażliwione męskie ego, lecz wiele pań może coś na ten temat powiedzieć. Należy sobie zatem jasno powiedzieć, iż przedwczesny wytrysk i idący za tym krótki czas stosunku jest kłopotem wielu mężczyzn. Jak bliżej się przyjrzeć tej przypadłości to jest to problem nie tylko samych panów, bo ma on również przełożenie na przyjemność seksualną obojga kochanków. Niejedna kobieta chciałaby przecież czerpać przyjemność z pożycia jak najdłużej. Na szczęście jest wyjście z tej niekomfortowej sytuacji. To jednak wiąże się z długotrwałym procesem oraz wymaga cierpliwości obu zainteresowanych stron.

 

Sposoby na dłuższy stosunek

jak-przedluzyc-stosunek-seksualny-dietaDieta na potencję

Dietetycy są zgodni, iż optymalna dieta mężczyzny jest w stanie znacząco wpłynąć na dłuższe stosunki seksualne. Chodzi tutaj mianowicie o spożywanie pokarmów wpływających na wzrost dopływu dopaminy do mózgu. Powszechnie uważa się dopaminę za hormon szczęścia, lecz warto też wiedzieć, iż odpowiada ona za podtrzymanie erekcji. Chcąc zwiększyć ilość dopaminy wskazane jest zajadać się czerwoną fasolą, śliwkami, bananami oraz truskawkami. Zaleca się również włączenie do swojej codziennej diety dużych ilości witaminy A, C, D i E oraz mikro i marko składników.

 
jak-przedluzyc-stosunek-seksualny-cwiczeniaĆwiczenia na potencję

Kolejnym ważnym elementem na drodze do dłuższych łóżkowych igraszek jest aktywność fizyczna. Nie ma tutaj większego znaczenia sam rodzaj aktywności, bo może to być bieganie, siłownia jazda na rowerze itp. Sport w znacznym stopniu sprzyja zwiększeniu rytmu bicia naszego serca. Na dodatek aktywność fizyczna ma również wpływ na wydzielanie się testosteronu oraz serotoniny. Obie te substancje biorą udział we wspomaganiu libido oraz długości stosunku. Warto również wiedzieć, że osoby uprawiające regularnie sport są znacznie mniej zmęczone, rozdrażnione i na dodatek znacznie chętniej uprawiają seks.

 

Stosunek przerywany i tempo współżycia

Chcąc wydłużyć stosunek warto stosować metodę zwaną stosunkiem przerywanym. Powszechnie uważa się go za sposób antykoncepcji, lecz w tym jest on mało skuteczny. Znacznie lepiej stosunek przerywany można wykorzystać do przedłużenia wspólnej przyjemności. Czasowe przerwanie stosunku spowoduje, że mężczyzna nieco ochłonie i będzie można w ten sposób wydłużyć stosunek. Dobrą metodą jest też różnicowanie tempa penetracji. Można zwalniać i przyśpieszać, ale nie zbyt gwałtownie. Pewnej grupie panów może też pomóc masturbacja, gdyż pozwala ona odkryć pozycje pomocne w wydłużeniu przyjemności.