Większość kochanków dąży do tego, aby podczas gry wstępnej zintensyfikować swoje doznania. Jak to zrobić? To proste, wystarczy bowiem odpowiednio stymulować strefy erogenne, a z pewnością w krótkim czasie docenimy tego rodzaju praktyki. Na początek warto bliżej przyjrzeć się cóż stoi za terminem strefy erogenne. Jak głoszą medyczne książki są to obszary na ludzkim ciele, które są niezwykle wrażliwe na dotyk. Ich podstawową funkcją jest wywołanie pobudzenia seksualnego. Jak powszechnie wszystkim wiadomo przyjemne doznania są konsekwencją pobudzenia stref erogennych. Dodatkowo stymulacja tych obszarów ludzkiego ciała odgrywa niebagatelną rolę w inicjacji wszelkich reakcji o charakterze seksualnym. Znając precyzyjną lokalizację wszystkich erogennych stref na ciele człowieka bez trudu da się zagwarantować partnerowi dotarcie do nieodkrytych nigdy przedtem ścieżek rozkoszy. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele przekłamań oraz niedomówień odnośnie stref erogennych u obojga płci. Wśród wielu osób panuje przekonanie, iż kobiece ciało to jedna wielka strefa erogenna, a panowie mają je aktywne tylko wokół narządów płciowych. Powyższe tezy są jak najbardziej błędne i można jedynie mówić o określonym uogólnieniu tj. dla przykładu kobiety mają w większym stopniu bardziej wyczuwalną strefę erogenną na szyi niż panowie. Chociaż całowanie męskiej szyi również może wywołać przyjemność. Oczywiście w większości wypadków to niezwykle indywidualna kwestia, jakie strefy o charakterze erogennym najbardziej reagują na pieszczoty. Warto więc wiedzieć, iż tak w zasadzie każdy pomysł jest dozwolony.

 

Pierwszorzędne miejsca erogenne

Same miejsca na ludzkim ciele dają się podzielić na dwie kategorie stref erogennych. W pierwszym wariancie znajdują się te nazywane pierwszorzędnymi strefami erogennymi. W tej kategorii mamy przede wszystkim strefy usytuowane wokół organów odpowiadających za odczucie orgazmu. Tym samym na tej liście znajdują się pochwa, łechtaczka oraz penis. Zresztą te części ludzkiego ciała wpadają nam do głowy jako pierwsze, co nie powinno być specjalnie zaskakujące, gdyż to one są niezwykle podatne na dotyk wywołujący seksualne pobudzenie.

 

Drugorzędne miejsca erogenne

Drugą kategorię stref erogennych stanowią z kolei miejsca, które pieszczone wywołują podniecenie w miejscach erogennych zaliczanych do pierwszej grupy. Do miejsc z grupy drugiej strefy erogennej zaliczamy głównie jądra, wewnętrzną część ud, szyję oraz piersi. Należy nadmienić jednak, że stymulacja tych stref wcale nie jest konieczną drogą do doprowadzenia partnera do orgazmu.

 

Warto jednak na koniec wspomnieć, że największą ludzką strefą erogenną jest mózg, ponieważ właśnie tam usytuowane są receptory odpowiedzialne za przyjemność. Stąd też dzięki odpowiednim treningom da się wypracować sytuację, iż dowolny punkt naszego ciała może stać się strefą erogenną. Można to osiągnąć chociażby poprzez wizualizuję dotyku w danym miejscu, co powinno wzmocnić reaktywność dotychczasowych bądź też uaktywnić nowe obszary przyjemności.