Mężczyźni chcący posiadać większe penisy coraz częściej decydują się osiągnąć swój cel przy pomocy skalpela. Nie powstrzymuje ich przed tym nawet cena zabiegu, która wynosi od 2000 zł do nawet 5000 zł, w zależności od lokalizacji kliniki. Warto więc bliżej pochylić się nad tą tematyką, aby poznać za i przeciw chirurgicznemu powiększaniu penisa.

 

Operacyjne powiększenie penisa

Z całą pewnością liczne grono zainteresowanych tego rodzaju metodą liczy na szybkie rezultaty, które będą trwałe. W zasadzie można te oczekiwania w większości przypadków potwierdzić, lecz z drugiej strony nie można pominąć wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych. Te ostatnie niestety są często pomijane w kontekście omawiania inwazyjnych sposobów zwiększania długości bądź grubości członka. Z całą pewnością chirurgiczny zabieg jest zalecany wszystkim mężczyznom, którzy mają widoczne wady penisa lub też wymagają tego typu zabiegu z uwagi na zdrowotne względy. Pomimo tego faktu z każdym kolejnym rokiem rozszerza się grupa panów chcących zgłosić się na zabieg z uwagi na względy czysto estetyczne i dla poprawy swojego samopoczucia. Chcąc wydłużyć penisa zazwyczaj przeprowadza się ów zabieg za sprawą nacięcia więzadło wieszadłowego oraz procowatego prącia i tym samym pozwala to wydobyć na powierzchnię tą część członka, która dotąd znajdowała się pod powłokami. Skutki powyższej interwencji skalpela są uzależnione przede wszystkim od indywidualnych anatomicznych warunków. Tym samym wyniki możliwe do osiągnięcia to od 2 do 5 centymetrów długości w stanie spoczynku. Minusem tego rozwiązania jest to, że członek nie zyskuje większych rozmiarów podczas erekcji bądź też jest to poziom naprawdę znikomy.

 

Jak pogrubić penisa?

W przypadku chęci pogrubienia swojego penisa najczęściej praktykowaną metodą jest implantacja komórek tłuszczowych, które pobierane są z innych części ciała np. pośladków. Można do tego celu wykorzystać również preparaty na bazie kwasu hialuronowego albo też zastrzyki z silikonu. Efekty nie są stałe, a na dodatek same rezultaty są uzależnione przede wszystkim od zastosowanej metody. Skutkiem tego zabieg ten należy co jakiś czas ponawiać. Jakby trudności było zbyt mało, to jeszcze jest to głównie tylko efekt wizualny, gdyż pogrubiony w ten sposób penis jest stosunkowo miękki. Sam zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, które to jest krótkotrwałe i nie wywołuje skutków ubocznych. Jak już dochodzi do powikłań, to w zdecydowanej większości przypadków związane są one z pomyłkami medyków stojących za zabiegiem. Do najczęstszych pomyłek dochodzi w wyniku uszkodzenia naczyń bądź nerwów w okolicach intymnych. Za sprawą tych błędów może nawet dojść do trwałej niemożności osiągnięcia wzwodu oraz ejakulacji. Znane są również przypadki, gdy dochodzi do zainfekowania rany i tym samym mogą powstać blizny oraz przykurcze.