Od niepamiętnych czasów ludzie starali się za sprawą jedzenia, przypraw oraz ziół podnieść swój apetyt na seks. Tak właśnie działają afrodyzjaki, czyli grupa substancji zwiększających popęd płciowy zwany też potencją. Termin „afrodyzjak” wywodzi się od greckiej bogini miłości Afrodyty. Jak wiemy z lektur mitologii greckiej, Afrodyta zrodziła się z morskiej piany. Skutkiem tego starożytni w morzu poszukiwali skutecznej recepty na zwiększenie potencji. Dziś wiadomo, że jednym z bardziej skutecznych afrodyzjaków są owoce morza.

 

Co to jest afrodyzjak?

 

Warto na wstępie poznać ich podział na dwie odrębne kategorie:
1. Feromony – substancje, które wywołują u innych osób zainteresowanie, podziw itp.
2. Naturalne środki – mają na celu podniesienie możliwości seksualnych kochanków.

 

Afrodyzjaki

 

Oprócz tego, że afrodyzjaki pozytywnie działają na nasze samopoczucie, to również podnoszą poziom serotoniny oraz odprężają. Wśród afrodyzjaków można wyróżnić substancje sztucznego pochodzenia, lecz te najlepsze można odnaleźć w naturalnych produktach np. kawa z cynamonem, imbirem i kozim mlekiem lub szampan.
 
Natomiast wśród żywności warto wymienić wspomniane już na początku owoce morza oraz np. morele z odrobiną pszczelego mleczka. Kolejnym jakże mocnym, a tym samym wysoce skutecznym w działaniu jest johimbina. Johimbina to organiczna substancja pozyskiwana z kory i liści drzewa Yohimb. Wystarczy niewielka ilość kropli z zawartością johimbiny, a krew w narządach płciowych zwiększa swoją objętość.

Ogólnie rzecz biorąc lista afrodyzjaków jest niezmiernie długa, lecz w wielu przypadkach trudno jest mówić o faktycznym ich działaniu. Mówi się czasem, że afrodyzjaki działają subtelne i ich skuteczność jest czysto subiektywna. Mimo wszystko warto przynajmniej część z nich wypróbować!